הצ׳ק של הדייר חזר – מה עכשיו

זמן קריאה: כ- 3 דקות

"חייב להודות שלא ראיתי את זה בא, הם נראו כמו השוכרים המושלמים! המשפחה שגרה בדירה פשוט לא משלמת את השכירות ועכשיו היא גם מסרבת להתפנות. 5 חודשי שכירות כבר הלכו לפח וזה לפני עשרות אלפי השקלים שעוד עלי לשלם על מנת לסיים את הסיפור העגום הזה". 

ציטוט זה נלקח משיחה עם נ' שחווייתו השלילית יכולה להיות שיעור יקר לכל משכיר ושוכר דירה. תארו לעצמכם את המצב הבא: החלטתם לרכוש דירה למטרת השקעה, הלכתם לבנק ולקבלתם משכנתא, ייגעתם ואף מצאתם משפחה חביבה שתשכור מכם את הדירה ומזל טוב, אתם הבעלים הגאים של עסקה שמטרתה להכניס לכם תשואה קבועה בכל חודש וכמובן, סוחבת עימה משכנתא גבוהה שעליכם לכסות. 

אכן, בהתחלה הכל נראה נהדר, בחודשים הראשונים הצ'קים שנתנו השוכרים החביבים מכובדים, נכנסים בזמן ואפילו קבלתם מחמאות מועד הבית בבניין על כמה נחמדים השכנים החדשים שבחרתם. רק שאז, כרעם ביום בהיר מגיעה השיחה ממנה שכחו להזהיר אותכם ועל הקו פקידת הבנק שמבקשת להודיע כי יש עיקוב בתשלום ובמילים אחרות ומוכרות הרבה יותר – הצ'ק חזר.

 

"דווקא נראו כמו אנשים טובים"

הצ'ק הראשון חזר ואתם מתחילים להריץ בראש שוב ושוב – מה עשינו כבעלי הנכס על מנת להימנע מהמצב המעיק הזה? ערכתם מספר פגישות עם שוכרים פוטנציאלים ובפגישת ההיכרות עם המשפחה שנבחרה לא זיהיתם דבר וחצי דבר שעשוי להסגיר את העובדה שאלו מפרי חוזה שכירות פוטנציאלים. דאגתם לבקש את כל הערבויות הבנקאיות המקובלות, תדפיסי בנק המורים על גובה ההכנסות / הוצאות של משק הבית והקשבתם לעצת המתווך (במידה ונעזרתם בשירותי תיווך) ובכל זאת, השיחה הגיעה. 

קודם כל, תנו לנו לפרגן לכם על כך שהשקעתם בבחירה הרבה יותר מהמשכיר הממוצע בשוק ולבטח הצלחתם להרחיק באמצעות כך נוכלים פוטנציאלים ומפרי חוזה סדרתיים. אל תהיו קשים עם עצמכם, לאף אדם אין את האפשרות לחזות את העתיד ובכלל לא קל לעמוד על טיבם של השוכרים מבלי היכרות מעמיקה. רבים וטובים נפלו בפח הזה וחשוב לזכור שיש איך לצאת מהתסבוכת. 

 

מהן האפשרויות העומדות בפניכם?

אנו נתקלים בכל יום בסיפורים כאלה והלוואי והפתרון היה פשוט כמו הקלות בה מגיעים למצב המורכב הזה. אם כן, אלו צעדים עומדים בפניכם כעת? לצערכם לא יותר מדי. החוק להגנת הדייר כשמו כן הוא, תפקידו להגן על השוכר שגר אצלכם בדירה ומונה בדיוק אלו צעדים חוקיים עומדים ברשותכם ותנו לנו להגיד לכם, אתם לא הולכים לאהוב אף אופציה העומדת בפניכם. 

ערבות בנקאית: צעד מקדים חשוב ביותר הוא להכניס לחוזה השכירות ערבות אשר תשמש אתכם בכל מקרה של הפרת חוזה מצד השוכר. ערבות בנקאית לצערכם אינה ערבות כלל וכלל ונחשבת על פי רוב כלי המשמש אותנו להרתעה בלבד. 

פעולות מניעה מול הנכס: עומדת בפניכם האפשרות המוקדמת להכניס לחוזה מספר סנקציות אותן ניתן להפעיל במידה והגענו למצב מסוים. החלפת מנעולי הדירה, ניתוק הספקת תשתיות כמו מים, חשמל וגז, כל אלו בהחלט ירתיעו מפרי חוזה פוטנציאליים אך ידרשו ממכם "ללכלך את הידיים". זכרו, הגיוני ככל שזה נשמע ישנן הגדרות משפטיות מדויקות להפעלת סנקציות אלו ומעבר לכך, לא לכל אדם יש את האופי המתאים להתעמת עם השוכרים או המערכת המשפטית. מדובר בפעולות אגרסיביות שחובת ההוכחה המשפטית על נחיצותן היא עליכם (כלומר, על עורכי הדין ששכרתם).

הפעלת בית המשפט: הליך מסורבל זה מתחיל בהמתנה בת 60 ימים ובאופן אירוני נקראת "הליך פינוי מזורז". להזכירכם, כבר ספגתם אובדן חודש שכירות אחד או שניים וכעת אתם מתבקשים לספוג חודשיים נוספים. עלויות אובדן השכירות מאמירות וזה לפני הדרישה לשלם הוצאות משפט ותשלום לעורך הדין ששכרתם לנהל את ההליך עבורכם (במידה ואינכם עורכי דין מוסמכים זו חובה). 

הוצאה לפועל: במידה ואינכם מגובים מבחינה חוזית לנקוט אי אילו צעדים אקטיביים מול השוכרים כל שנותר לכם הוא לפנות להוצאה לפועל ולפתוח תיק עיקולים נגד השוכרים הסוררים. תאמינו לנו, אתם דואגים מאופציה זו בצדק. אין שום דבר נעים בהתעסקות מול ההוצאה לפועל ויש מי שמחשיב צעד זה כברירת מחדל אחרונה בהחלט וגם אז רבים נמנעים מלהפעיל את שירותיהם היקרים.

חשוב לציין כי סקירת אפשרויות קצרה זו אינה כוללת את כל האפשרויות העמדות בפנינו אך ביכולתה לעשות לכם סדר מול אלו תלאות אתם מתעתדים לעמוד. ניתן לראות בברור כי האפשרויות המניעה המקדימות, הן בעלות האופי המתון ביותר ולא מצריכות התערבות חיצונית מורכבת ולא חושפות אתכם לתביעות מצד מפרי החוזה – כן, במידה ולא תשקלו צעדיכם נכון אתם עוד עשויים למצוא עצמכם בבית המשפט כנאשמים!

 

מספיק עם נבואות השחור, אנחנו כאן לעזור

במאמר זה עשינו את המרב על מנת לצייר עבורכם תמונת מציאות ריאלית ולא לזרוע פחד לשם הפחד. אין טעם להגזים, ברוב המקרים שעשיתם בחירה שקולה תזכו לשקט מצד השוכרים שבחרתם. ובמידה ולא? אנחנו כאן. המספרים מדברים בעד עצמם ומורים על גידול מתמיד בשיעור התביעות  כנגד דיירים סוררים, מפרי חוזים וסרבני פינוי – אז מדוע אנחנו כל כך רגועים? כיוון ומהיום יש לכם גב. 

 

הכירו את דיפרנט – פוליסת אחריות להשכרה מוצלחת לבעלי דירות ישראלים

לראשונה בשוק הדיור הישראלי, אנו דיפרנט מציעים שירות מהפכני המבטיח לכם בעלי הדירות ראש שקט מול השוכרים עצמם! הצ'קים חוזרים? אין בעיה, אנחנו נשלם. השוכר הפר חוזה? צוות עורכי דין המתמחים בחוזי נדלן ינהל את ההליך המשפטי עבורכם. מתמודדים עם סרבן פינוי? תנו לנו להתמודד מולו, מול הוצאה לפועל ומול נבכי הבירוקרטיה. אתם יודעים מה? גם נמצא לכם שוכר חלופי והפעם אחד הגון (:

להצטרפות ל"פוליסה להגנה על שכר הדירה" של דיפרנט או לקבלת ייעוץ בחינם

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *