כתב ערבות

זמן קריאה: כ- 3 דקות

** השימוש בכתב הערבות הינו באחריותם הבלעדית של הצדדים לחוזה. מובהר כי לחברת דיפרנט לא תהיה כל אחריות בנוגע ליישום הוראות החוזה בין הצדדים או לפרשנותו. אין בחוזה השכירות ובחומרי ההסבר הנלווים לו כדי להוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד.

במאמץ רב הגעתם לנכס משלכם ולא סתם נכס – דירה להשקעה. מטבע הדברים אתם רוצים לראות תשואה יציבה ורציפה מן הנכס שלכם, בין אם הוא הגיע בירושה ובין אם נרכש אחרי עמל רב. אין זה משנה – על הנכס למנף את ההשקעה ולייצר הכנסה. מסקר שדיפרנט ערכה בשנת 2020, עלה כי אחד מכל עשרה בעלי דירות חווים אובדן הכנסה בגלל שוכר שאינו משלם שכר דירה ו\או מסרב להתפנות. כתוצאה מכך, הנזק המצטבר לבעל הנכס יכול להגיע לכ-60,000 ש"ח. אתם בטח שואלים את עצמכם כיצד אפשר למזער את הסיכון? אחת מהדרכים היא כתב ערבות לשכירות.

מהו כתב ערבות לשכירות


כפי שאמרנו להלן, כתב ערבות לשכירות הינו מסמך המאשר את חובתו של השוכר כלפיי המשכיר ומכסה את המשכיר במידה והשוכר אינו עומד בהתחייבויותיו. על
כתב ערבות לשכירות יהיו חתומים עוד שני ערבים לחוזה שכירות מטעם השוכר. הערבים לחוזה השכירות כשמם כן הם, ערבים לכך שבמידה והשוכר אינו עומד בהתחייבויותיו, הם יישאו על עצמם את חובו. אבא ואימא, אח או אחות – ערבים לחוזה שכירות יכולים להיות כל שני אנשים שקרובים לשוכר מספיק כדי לערוב ליכולת העמידה שלו בתשלומי השכירות, ולשלם עבורו את החובות במקרה שלא יוכל לעמוד בתשלום השכירות ובתשלומים נלווים כמו תיקון נזק, במידה ויידרש.

בעל הדירה רשאי לבקש הוכחות שממחישות את היכולת הכלכלית של הערבים. בכתב הערבות לשכירות הם מאשרים משפטית את היכולת של בעל הנכס לתבוע אותם אישית עבור השכירות שהשוכר התחייב לשלם ובגין תשלומים נוספים שלא שולמו ככל שיידרשו, בהתאם לתנאי הסכם השכירות. מומלץ שכתב הערבות לשכירות יהיה מגובה בליווי משפטי של עורך דין, על מנת לתת משנה תוקף לכתב הערבות לשכירותליווי משפטי אף יכול לסייע לכם לדעת מה מצבו הכלכלי של הערב לפני חתימה על כתב הערבות לשכירות, משום שנוכחותו של עורך דין במעמד החתימה מסייעת לזהות ולאמת את פרטי הערב וכן לאמת את חתימתו ופרטי הערב אל מול פרטי תעודת הזהות שלו. 

אנחנו ממליצים לבצע בדיקת רקע בחינם לדיירים ולערבים – בד בבד.
הבדיקה לא תצפה את העתיד אך תעניק אינדיקציה בנוגע לעבר הפיננסי של אותו אדם.

כתב ערבות לשכירות ללא עורך דין

 

אם אין בידכם עורך דין זמין למשימה, אין זה אומר כי אינכם יכולים ליהנות מהביטחון והשלווה שכתב ערבות לשכירות מעניק לכם, למעשה גם כתב ערבות לשכירות ללא עורך דין שנחתם במעמד הצדדים: השוכר המשכיר והערבים לחוזה השכירות, נושא תוקף משפטי ואם תאלצו להוציאו לפועל הוא קביל בבית משפט בדיוק כמו כתב ערבות לשכירות שנכתב ונחתם עם עורך דין. עם זאת, יכולות להיווצר סיטואציות לא נעימות רבות שיכולות להימנע עם נוכחותו של עורך דין ו\או ליווי משפטי בעת החתימה על כתב הערבות לשכירות. כפי שנזכר בסעיף למעלה, עורך דין מאמת את התוקף החוקי המלא של כתב הערבות. תמיד טוב שיש ליווי משפטי צמוד, לא רק כאשר מחתימים שוכר על חוזה שכירות אלא גם כאשר מחתימים את הערבים לחוזה השכירות על כתב הערבות לשכירות.

כיצד מוציאים אל הפועל את כתב הערבות לשכירות


איתרע המזל והשוכר לא עמד בהתחייבויותיו מסיבה זו או אחרת והגיע הזמן להוציא לפועל את כתב הערבות. 
החוק מורה כי ניתן לתבוע את הערבים רק לאחר שמוצו כל הדרכים האפשריות לקבל את החוב והשכירות מהשוכר. אז לפני שאתם ממהרים לבית הדין הקרוב, שתו כוס מים ותכינו את עצמכם להליך לא קל. מימוש בטוחה זו דורש ניהול הליך משפטי ארוך ומורכב יחסית. קודם כל, עליכם לשלוח התראה בכתב אל השוכר ולאחר מכן לפנות לערבים. במידה ואין מענה, תוכלו להתקדם לערכאות משפטיות. לעיתים, הערבים לא יכולים עצמם לעמוד בחוב או מתכחשים לו מסיבות שונות (לכן ליווי משפטי קריטי) ואז צפוי לכם הליך מול בתי המשפט למיצוי הדין מול הערבים עד לקבלת החוב, כאשר הגוף המבצע הוא ההוצאה לפועל.

חוששים ממסדרונות הבירוקרטיה ובתי המשפט? פשוט תחשבו דיפרנט!


אמנם אמרו לכם כי כתב ערבות הוא
ביטוח שכר דירה של ממש והנה הגעתם לסוף המאמר ויש לכם יותר שאלות וחששות מתשובות וערבים. ואתם לא טועים – במשרדי עורכי דין ברחבי ישראל מתנהלות תביעות רבות כנגד שוכר ו\או כנגד ערבים, על ידי בעלי נכסים ששמו את כל יהבם ומבטחם באותה פיסת נייר המבטיחה את ההכנסה הבטוחה. כאשר במבחן המציאות, אותן הגנות לא עזרו לו מול הדיירים ובהליכים המשפטיים. בתי המשפט נוטים לתעדף את השוכר כאשר הוא נמצא בקשיים ולא כל מקרה מצליח למצות את הדין ולקבל את מלוא החוב כיוון שבתי המשפט יעשו את המקסימום על מנת להגיע לפשרה שעלולה גם לכאוב לכם בעלי הבתים, בכיס. אז מה עושים? פשוט חושבים מחוץ לדירה – עם דיפרנט!

אנו בדיפרנט מאפשרים לכל משקיע להבטיח את התשואה שלו מהנכס בכלל ומשכר הדירה בפרט. דיפרנט הינה חברה חדשנית בתחום השכירויות, המורכבת מבעלי בתים שמכירים מקרוב כל ערבון, חוו על בשרם אכזבות ממערכת המשפט והוצאה לפועל ושילמו ממיטב כספם על עורכי דין ותהליכים יקרים עד שהתאגדנו והתחלנו לחשוב אחרת! אנו מציעים ללקוחותינו ערבונות אמיתיים אשר יסייעו להם להבטיח את השקעתם בכל מצב. כאשר אתם חושבים "דיפרנט" אתם באמת בטוחים – החל מליווי למציאת ובדיקת דיירים ועד לערבות מלאה לשכר הדירה, ניהול משברים והפרות חוזה, משא ומתן ופינוי-פיצוי מול דיירים סרבנים, וכן גם התנהלות מול ערבים שלא יכולים לעמוד בתנאי כתב הערבות לשכירות. אנו כאן על מנת להבטיח את ההשקעה היציבה שלכם, כל זאת בעלות מינימלית על מנת להבטיח את הרוגע שלכם מהנכס ואת ההכנסה היציבה ממנו ללא טרחה וכאבי ראש מיותרים.

רוצים ליהנות גם מכתב ערבות לשכירות וגם מהשכרה בראש שקט?
לבדיקת דיירים או שיחת יעוץ חינם וללא התחייבות, מלאו את פרטי בעל הנכס בטופס מטה >>

להגנה על שכר הדירה או קבלת ייעוץ חינם

השאירו לנו פרטים וניצור איתכם קשר בשעות הקרובות:

* אני מסכימ/ה למדיניות הפרטיות ולתקנון האתר

להשארת פנייה:

* אני מסכימ/ה למדיניות הפרטיות ולתקנון האתר

בואו נדבר!

שעות פעילות:
ימים א'-ה', בין השעות: 09:00-20:00

שירות לקוחות

051-5309085
שעות פעילות:
ימים א'-ה', בין השעות: 09:00-18:00
מענה בוואטסאפ ללקוחות קיימים 24/7

השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם:

* אני מסכימ/ה למדיניות הפרטיות ולתקנון האתר

לשיחה עם יועץ 050-2192570