כיצד ניתן לצמצם נזקים של דיירים השוכרים מאתנו דירה?

זמן קריאה: כ- 3 דקות

כל בעל דירה היה רוצה שהדירה שלו תישאר בדיוק באותו מצב בו הוא השכיר אותה. כמובן שזה כמעט בלתי אפשרי, היות שכל דירה עוברת תהליך של בלאי טבעי. יחד עם זאת, יש גם בלאי שהוא תלוי דייר ואת זה, בהחלט ניתן למנוע או לתקן בעת הצורך.

כשבאים להשכיר דירה יש שני דברים שחייבים לעשות, הראשון שהוא פשוט יחסית, זה לבדוק את הדירה, לתעד אותה, לצלם אותה. בקיצור, לעשות צ'ק ליסט של הדירה, כך, תדעו בוודאות מה מצבה ביום בו נכנס אליה השוכר וכשיגיע הזמן שלו לפנות את הדירה, תוכלו להשוות את המצב הקיים ביום הפינוי לבין היום בו הוא נכנס לדירה. פעולה פשוטה זו תעזור לכם לשמור על הדירה, על ערכה וכמובן למנוע מכם הוצאות מיותרות.

בכל חוזה סטנדרטי, השוכר מתחייב להחזיר את הדירה במצב בו הוא קיבל אותה. לכן, כשמגיע מועד הפינוי, תוכלו לחייב אותו לבצע כל פעולה שנדרשת, כדי להביא את הדירה למצב בו הוא קיבל אותה. אם זה תיקוני צבע, ניקיון או תיקון של כל נזק שנגרם לדירה בזמן שהוא שכר אותה מכם.

כמו כן, באותו שלב אתם חייבים לבדוק מול רשויות המים, הרשויות המקומיות, גז, חברת החשמל וועד הבית, שאכן השוכר שילם את כל החובות שלו כלפיהם. אם לא תעשו כן, החוב יתגלגל עליכם ותאלצו להתמודד עם הוצאות שלא תכננתם. לא רק זה, אתם לא תוכלו להכניס שוכר חדש, כי הרי אף שוכר לא ייכנס לדירה שעליה רשומים חובות שעלולים ליפול עליו. כמובן לאחר שהשוכר יצא ובמידה והכול בא על מקומו בשלום, תצלמו ותתעדו שוב את הדירה, לפני שתכניסו שוכר חדש.

הדבר השני שאתם חייבים לעשות לפני שאתם חותמים על חוזה השכירות מול דייר חדש הוא, לבדוק את הדייר עצמו. כולנו מכירים את הדברים הברורים מאליהם והסטנדרטיים שכולם מבקשים שזה שטר ערבות, המלצות, שני ערבים וכו'. אך מעבר לכך, אתם יכולים וצריכים לבצע בדיקות נוספות על הדייר הפוטנציאלי שלכם. לוודא שאין לו חובות במקומות אחרים, לוודא שהוא אינו נמצא בהליכים משפטיים על עסקאות שכירות אחרות שעשה, בגין נזק לרכוש.   

אנחנו ממליצים בחום לקחת מהשוכר החדש שטר ערבות או ערבות בנקאית עבור נזק שיכול להיות בדירה. מעבר לכך, תבקשו ממנו צ'קים פתוחים לרשויות השונות, לתאגיד המים, לרשות המקומית, לחברת הגז, לחברת החשמל ולוועד הבית. ככה תכסו ותבטחו את עצמכם מפני חובות עתידיים. כמובן שבתחילת הסכם השכירות, תעשו ציק-אין יחד עם הדייר, כנסו יחד לדירה ותקפידו לתעד הכול.

אנחנו ב – DiffeRent נשמח לעזור לכם בכל אחד מהשלבים ולהציע לכם מעטפת שירות אישית וכוללת, המבטיחה לכם שכר דירה קבוע מהחודש הראשון ועד לסיום הסכם השכירות, ניסיון גישור עם הדייר במידה ומתעוררות בעיות בתקופת השכירות ובמקרה הגרוע, פינוי הדייר ומציאת דייר חליף, לאחר שעבר את כל הבדיקות המקיפות שלנו. ככה שאתה, תוכל לישון בשקט.

 

כיצד ניתן לבדוק את הדיירים לפני שמשכירים להם דירה?

אחד מכאבי הראש הגדולים ביותר שיש למשכירי הדירות הוא השלב של מציאת דייר. על כל דירה שמתפרסמת היום יש הרבה טלפונים, הרבה שאלות, לא מעט קופצים, וזה עוד לפני שהם פוגשים את השוכרים עצמם.

כשאנשים חושבים על השכרת דירה, הם בעיקר רואים דבר אחד מול העיניים וזה הרווח מדמי השכירות. הם נוהגים להתעלם מתהליכים שעשויים להיות מייגעים, מטרידים ולעיתים לא נעימים עבור משכירי הדירות. כיום, השכרת דירה היא עסק מאוד לא פשוט העלולה ליצור עבור המשכירים עצמם כאב ראש לא קטן.

התהליך של השכרת הדירה מתחיל בפרסום הדירה בפלטפורמות השונות שזו העבודה הקלה יחסית. מרגע הפרסום יתחילו הרבה פניות טלפוניות בניסיון לברר עוד פרטים על הדירה ולנסות לתאם יום לראות אותה. אפילו אם רשום במודעה עצמה שנקבע יום בו ניתן לראות את הדירה, יש כאלה שינסו לתחמן ולראות לפני כולם.

בין אם החלטתם על יום בו אתם מראים את הדירה לכולם או בחרתם לפגוש כל אחד שפנה אליכם באופן אישי ביום ושעה אחרת, אתם קודם כל תסמכו על האינטואיציה שלכם בבחירת השוכרים הפוטנציאליים. רק לאחר מכן אולי תחליטו לערוך איזושהי בדיקה לדיירים.

העניין הוא שרוב משכירי הדירות מסתמכים על אותם דברים, מבקשים שטר ערבות, ערבים, מבקשים אולי ממליצים, אולי מתקשרים לבוס של השוכר לשמוע חוות דעת. בגדול, פה מסתיימת הבדיקה שמשכירי הדירות עושים. על פי כל מה שהם שמעו וראו ועל סמך האינטואיציה שלהם הם יבחרו את השוכר הבא שלהם ויחתמו אתו חוזה.

העניין הוא שיש עוד כמה בדיקות פשוטות שמשכירי הדירות יכולים לעשות, במטרה להבטיח את עצמם מפני נזקים עתידיים העלולים לקרות להם. כמובן, שנזקים אלו יתבטאו בפן הכספי, אם זה דמי שכירות שלא ישולמו או נזקים לדירה עצמה, שיחייבו ביצוע שיפוץ.

אנחנו ב – Diffe-Rent לוקחים למעשה את האחריות עלינו בכל הנוגע לשוכר שייבחר. אנחנו נבדוק את השוכר לעומק ברמה הפיננסית בתוך פחות מדקה, האם יש לו חובות שהוא לא משלם, האם הוא נמצא בהליכים מול ההוצאה לפועל ועוד. לאחר שהוא יקבל את האישור שלנו, אנחנו גם מתחייבים לשלם לבעלי הדירות את השכירות החל מהחודש הראשון במידה ומתגלה בעיה עם השוכר.

מעבר לכך, נציע לכם מעטפת שירות אישית וכוללת, המבטיחה לכם שננסה לגשר בינכם לבין השוכר ובמקרה הגרוע, נדאג לפינוי שלו וגם נמצא דייר חלופי, לאחר שעבר את כל הבדיקות המקיפות שלנו. ככה שאתם, תוכלו לישון בשקט.

להצטרפות ל"פוליסה להגנה על שכר הדירה" של דיפרנט או לקבלת ייעוץ בחינם

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *